Сходи на одному косоурі

Сходи на одному косоурі, що служать для підйому на другий поверх всередині приміщення, все частіше заміщають класичні двохкосоурні. Міцність нових матеріалів і вузлових з’єднань дозволяє створювати такі візуально невагомі конструкції: сходи, закріплені на єдиній несучій балці, немов парять в повітрі.

Види металевих однокосоурних сходів

Все розмаїття видів таких сходів об’єднує тільки одна ознака – наявність опорної балки по центру маршу.

Крім сходів на центральному косоурі існують варіанти сходинок з кріпленням не по центру, а тільки з одного боку. При цьому з протилежного торця сходинки можуть мати додаткові кріплення, і тоді сходи на монокосоурі класифікуються, як:

 • консольні сходи (протилежний від стіни край сходинки ні до чого не кріпиться – просто висить у повітрі);
 • підвісна сходи (другий торець сходинки підвішений до перекриття);
 • сходи на больцах (інша сторона сходинок спирається на больци, з’єднані зі стіною).

Особливості каркаса сходів на центральному косоурі

У компанії «Gradius», як правило, косоур 100х100 виготовляється з металевого профілю, але при невеликих розмірах сходів допустимий розмір 80х80. При цьому товщина металу в 3 мм є оптимальною у співвідношенні вага-міцність конструкції.

Замовити безкоштовний розрахунок вартості сходів на одному косоурі:

  Розрахунок міцності, жорсткості і стійкості конструкції проводиться з великим коефіцієнтом запасу і з урахуванням необхідних вимог:

  • щоб уникнути вібрації при ходьбі сходовий марш повинен мати кріплення до підлоги або до стіни через кожні 3-3,5 м;
  • висота прольоту на єдиному металевому косоурі не повинна перевищувати 2 метри.

  Заміна профільної труби на косоур з двутавра або двох швелерів значно підсилює каркас і дозволяє обійтися без стовпів або ліктів для кріплення в підлогу. Також центральний косоур може бути виготовлений з листа металу. Але вартість конструкції такої модифікації помітно зростає, а варіант з брутальним виглядом опорної балки гармонійно виглядає тільки в стилі лофт або гранж.

  Якість зварних швів та оздоблення

  Як правило, монокосоур виконує не тільки конструктивну, але і декоративну роль, часто залишаючись відкритим. Тому ми приділяємо особливу увагу якості обробки металу та виду зварних швів.

  Після шпаклівки та шліфування швів ми виконуємо полімерне фарбування металевих поверхонь в камері при температурі вище 220 градусів.

  Коник для кріплення сходинок

  Незалежно від того, з чого зроблений косоур (з труби, двутавра або пари швелерів), коник виготовляється з профільної труби. Дана деталь підбирається строго під розмір несучої балки, потім обрізається під певним кутом. І, як елемент, відповідальний за міцність кріплення сходинки до косоуру, приварюється до нього професійним зварювальним апаратом.

  Опорні пластини і сходинки

  Сходинки кріпляться на сталеву 4-х міліметрову пластину. Щоб не закривати красу їх дерев’яної поверхні знизу, ми ставимо пластини не суцільною смугою, а тільки розміром в 250 мм. Тут важливим є правильний монтаж кріплення між пластиною і сходинкою: внутрішні металовироби потрібно закріпити максимально ближче до косоуру, щоб пластина не гнулася, коли будуть наступати на її край. І ми вміємо це робити.

  Матеріал сходинок – тільки натуральне дерево твердих порід – дуб, бук або ясен. Це забезпечує високу зносостійкість і гарантію, що шурупи, закручені в деревину, з часом не ослабнуть. Як правило поручень огорож виготовлений теж з дерева. Відповідно всі елементи, з якими стикаються ступні або долоні приємні на дотик і такі ж, як і у дерев’яних сходів.

  Огородження для сходів на одному косоурі

  Сходи на центральному металевому косоурі виглядають стильно і сучасно, коли в ролі огорожі служить сталевий контур. Для його виготовлення використовуються стійки з металу або нержавіючої сталі, які можна кріпити як до верху сходинок, так і в їх торець.

  Наші пропозиції

  Для створення міцних і стійких сходів на центральному косоурі необхідне виконання грамотних інженерних розрахунків і створення точного плану, щоб всі деталі ідеально зійшлися. Перед виробництвом сходів вам буде надано 3D макет, за допомогою якого ви зможете побачити як точно буде виглядати конструкція.

  У компанії «Градіус» розробкою і виготовленням сходів на одному косоурі займається досвідчена команда фахівців. При замовленні у нас ціна такої конструкції схожа із вартістю модульних сходів. Але монтаж сходів на монокосоурі, більш простий так як з’єднуються тільки крупновузлові частини, а не модуль каркаса кожної сходинки.

  Замовити безкоштовний замір сходів:

   Вас може зацікавити: