Дерев’яні сходи

Дерев’яні сходи – це класика. Сходи в будинок робилися з дерева з тих пір, як людство навчилося будувати другий поверх. І на сьогоднішній день внутрішні дерев’яні сходи це одне з найкращих рішень в приватному будинку або квартирі.

Розглянемо переваги деревини для виготовлення сходів:

  • натуральний матеріал;
  • низька теплопровідність – деревина «завжди тепла» при дотику;
  • висока питома міцність особливо у деревини твердих порід;
  • візуально красиві і неповторні візерунки, створені природою;
  • наявність величезної кількості лаків, фарб, бейців, морилок та інших засобів для додання дереву неповторного вигляду.

Після того, як комахи перестали бути небезпечні для деревини в наших будинках, залишився тільки один, але значний недолік деревини для виготовлення сходів. Це висока ступінь зміни механічних характеристик під впливом вологи і температури. Через що можуть виникати скрипи і тріщини в дерев’яних сходах.

Деревина повинна бути правильно висушена і оброблена. Тому рекомендуємо звертатися для замовлення дерев’яних сходів в перевірені компанії, наприклад Градіус.

Дерев’яні сходи на замовлення:

    Різновиди дерев’яних сходів за формою

    1. Маршові дерев’яні сходи – Це сходова конструкція, в якій є прямі ділянки з декількох сходинок – марші.
    2. Прямі дерев’яні сходи – це одномаршеві сходи. Для встановлення яких повинен бути довгий вузький отвір в міжповерхових перекриттях. Довжина маршу крутих сходів 3,5 метра, а пологих може бути більше шести метрів. Круті сходи частіше використовуються для мансарди з мінімальним отвором.
    3. Поворотні дерев’яні сходи. Сходи з поворотом на 90 градусів або розворотом можуть бути з майданчиком або з забіжними сходинками, які поділяють прямі ділянки дерев’яних сходів. При установці забіжних сходинок замість майданчика зменшується сумарна довжина сходового маршу. Це економить простір в холі. Наприклад, дерев’яні п подібні сходи з майданчиком мають мінімум на 4 сходинки більше, ніж аналогічні сходи з забіжними сходинками. Але сходовий майданчик зручніше для спуску якраз за рахунок більшої кількості сходинок.
    4. Гвинтові або спіральні – це сходи, де всі сходинки є поворотними. Відсутність прямих ділянок робить сходи менш зручними, але при хорошому виконанні більш красивими. Такі конструкції розміщуються частіше в приміщеннях, де важливий зовнішній вигляд. Зазвичай, в цьому випадку, є маршові сходи в іншому місці, по яким можна підняти на 2 поверх меблі і габаритні речі.

    Варіанти дерев’яних сходів по конструкції

    При однаковому зовнішньому вигляді дерев’яні сходи можуть відрізняться до конструкції. Можна виділити такі основні конструкторські рішення:

    Дерев’яні сходи на металевому каркасі

    Подібна конструкція має таку перевагу: метал практично не змінює своїх характеристик під впливом вологи і температури.

    При сезонному зміні вологості на території України (опалення взимку сильно зменшує вологість) на деревині можуть з’явитися тріщини, а стики дерева з деревом видавати скрипи. А в разі металокаркаса несучий елемент сходів залишається завжди монолітом. Видимі ж складові частини сходів можна виготовити з дерева. Що додасть потрібний вид і комфортні відчуття при дотику до східців або огорож.

    Сходи з масиву дерева

    Несучий каркас сходів виготовляється з масиву дерева. Ціна – це головна перевага таких конструкцій. Найчастіше сходи з масиву роблять для дачі або для котеджів з дешевих і м’яких порід дерева. Якщо, все ж, для ступенів використовувати дерево твердих порід, то вигідніше зробити відкриту сходи, а надійніше варіант на металевому каркасі.

    Відкриті дерев’яні сходи

    Цей вид дерев’яних сходів відрізняється тим, що в них немає подступенка – вертикальної частини сходинки і бічний обшивки. Такі сходи візуально не зменшує приміщення, в якому встановлена. Як каркас може бути використаний як сталь, так так і дерев’яний щит. Краще використовувати метал так, як він не змінює розмір в залежності від зміни вологості.

    Зашиті дерев’яні сходи

    Відмітна особливість таких сходів – це закритий простір під нею, наявність сходинок і бічний обшивки.

    Готові дерев’яні сходи

    Це ще одна можливість купити дерев’яні сходи недорого. Є стандартні збірні дерев’яні сходи. Вони зроблені для економії і тому матеріал деревини частіше ялина або сосна. Збірка і монтаж такої конструкції робиться самостійно. Але вона буде мати щілини і відступи, а також висота першої або останньої ступені буде відрізнятися від інших.

    Матеріал деревини дерев’яних сходів

    Ми використовуємо для виготовлення дерев’яних сходів деревину твердих порід таких як: бук, ясен або дуб. Щільність цих порід більш 700 кг / м3.

    Таблиця залежності щільності дерева від вологості (кг/м3)

    ПОРОДА ДЕРЕВАВологість, %
    154080
    Дуб7008201050
    Ясень6908201030
    Бук6807801000
    Горіх600700900
    Вільха530620790
    Червоне дерево520630800
    Сосна510590760
    Ель450520670

    Щоб стало зрозуміло чому ми намагаємося використовувати тільки цей матеріал давайте розглянемо з чого складаються розцінки на виробництво:

    • витрати на проектування;
    • вартість матеріалу;
    • ціна за роботу по виготовленню і шліфовці поверхні і покриття;
    • вартість лакофарбових покриттів;
    • вартість робіт по установці дерев’яних сходів.

    При економії на матеріалі дерева ви зменшуєте вартість тільки одного з п’яти пунктів, з яких складається ціна дерев’яних сходів. Відповідно загальна сума зменшиться лише на 10-15%. Також потрібно знати, що дешевша деревина така як сосна, ялина і тополя має щільність менше 500 кг / м3. Між щільністю 500 і 700 на перший погляд невелика різниця, щоб було зрозуміліше наведемо такі приклади:

    • на ялинових щаблях жіночі шпильки при спуску можуть залишати вм’ятини.
    • в ясеневу або дубову щабель неможливо закриття звичайний шуруп без попереднього тонкого отвори.

    Фото сходів з бука, дуба, ясена зліва на право

    Замовити прайс-лист на дерев’яні сходи:

      Покриття дерев’яних сходів

      Навантаження на сходинки порівнянна з навантаженням на паркет або паркетну дошку в прохідних місцях. Але для реставрації циклювати паркет і ще раз його покрити значно простіше ніж дерев’яні сходи через безліч непрямих елементів на ній. Тому поставитися до матеріалу покриття дерев’яних сходів потрібно з особливою увагою. Також потрібно пам’ятати, що ну вулиці застосовуються інші матеріали.

      Перш за все лакофарбове покриття повинне бути з високою зносостійкості. Найчастіше це паркетні лаки і фарби. Фірма Gradius з 2012 року виробляє дерев’яні сходи в Києві і області, і ми пробували більшість виробників лаків і фарб. Ви можете сміливо довіритися нашому досвіду при замовленні покриття дерев’яних сходів.

      Огородження дерев’яних сходів

      Сходи з дерева з перилами, балясинами і стовпами в стилі модерн це один з найпоширеніших образів в Україні, як повинна виглядати дерев’яні сходи в будинку. Але огорожі можуть бути з різного матеріалу, наприклад: скло, хромований або пофарбований полімером метал, нержавіюча сталь і комбінація деяких з цим матеріалів.

      Де замовити дерев’яні сходи

      Наш конструктор виїде до вас для проведення заміру в будь-який населений пункт Київської області. Після цього буде надано один або кілька варіантів розрахунку сходів, а також необхідні для розуміння види і розрізи. Далі йде етап узгодження основних елементів, матеріалів і кольору. Ми приступаємо до виготовлення лише після затвердження 3d моделі.

      Замовити дерев’яні сходи під ключ:

        Поширені запитання
        Скільки коштує виготовлення дерев’яних сходів?
        Де замовити дерев’яні сходи?
        Який матеріал краще для дерев’яних сходів?