Як розрахувати сходи

До того як придбати і встановити сходи ви повинні знайти для себе оптимальне співвідношення між габаритами сходів і комфортом підйому. Чим більше місця ви відведете під сходи, тим зручніше по ним буде спускатися і підніматися. Але в кімнаті залишиться менше вільного місця. Ви можете визначити бажаний розмір сходинки, але чи дозволить розмір міжповерхового отвору використовувати такі сходинки?

Замовити безкоштовний розрахунок сходів:

  Давайте розберемося в простих сходових азах:

  Один з важливих розмірів – висота підлоги другого поверху. Це розмір, з якого починаються всі розрахунки сходів. (Див. мал.) Не забудьте при замірі врахувати можливе збільшення цього розміру на висоту стяжки і покриття підлоги, якщо його ще немає. Так само цей розмір потрібно врахувати для нижньої сходинки, але там він не такий критичний. Взагалі, для сходів є правило, що перша і остання сходинки можуть бути нижче всіх інших, на те є технічні і ергономічні причини і про це нижче.

  Основні розміри сходів

  Приклад:

  Отже, припустимо, висота підлоги в нашому приміщенні 3 метри. Ми хочемо, що б висота сходинки не перевищувала 19 см. Тоді за формулою

  «Кількість підйомів» = «Висота підлоги» / «висоту сходинки»

  Розрахунок кількості сходинок

  3000 / 190 = 15.8 шт.

  Округливши до 16 підйомів і перерахувавши в зворотню сторону отримаємо висоту сходинки 187.5 мм. При цьому пам’ятаємо що 16 підйомів = 15 сходинок.

  основні розміри ступенів

  300-(100+40) = 160 мм.

  Тоді всі інші сходинки так само зменшуються по висоті. Рахуємо

  3000 -160 = 2840 мм

  2840 / 15 = 18.934 мм.

  Що ж, ми поміщаємося в задані параметри!

  Розрахунок довжини прольоту сходів

  Розрахуємо довжину прольоту сходів – мінімальна комфортна для спуску, а значить і для підйому, ширина сходинки 270 мм. Тобто для розрахунку довжини прольоту сходів необхідно добуток ширини сходинок на їх кількість:

  270 * 15 = 4050 мм

  Довжина прольоту сходів складає 4050 мм.

  Розрахунок висоти проходу

  Для перевірки того, якою буде висота проходу сходів (точка для удару головою), розрахуємо. Для цього перевіримо на яку сходинку потрапляє закінчення прольоту отвору в перекритті другого поверху

  4050 – 3500 = 550 мм

  Тепер подивимося яка це буде за рахунком сходинка.

  550/270 = 3 шт.

  Тобто 3 -я сходинка буде місцем проходу під перекриттям після якого почнеться отвір. Це критична висота проходу сходів і вона важлива для правильного розрахунку і проектування. Обчислимо її.

  Висота третьої сходинки:

  3*189,34 = 568 мм.

  Висота до стелі

  3000-300-568 = 2132 мм.

  Більше двох метрів – цілком прийнятний прохід.

  Підсумки

  Підіб’ємо підсумки: Комфортні сходи на другий поверх повинні мати довжину маршу по підлозі близько 4 метри при висоті підлоги другого поверху в 3 метри. При цьому отвір повинен бути не менше 3,5 метра. Додамо, що якщо сходи мають Г-подібну або П-подібну форму довжина маршу по підлозі вважається по центру сходів. Але для таких сходів існують свої нюанси в розрахунках пов’язані з установкою забіжних сходинок або майданчиків.

  Тому ми рекомендуємо по можливості звертатися до фахівців для розрахунку і проектування сходів. На скільки вони професійні ви можете судити по ретельності і детальності їх проектів.