Сходи гвинтові – економія простору

Гвинтові сходи для будинку є ефективним і оригінальним елементом інтер’єру. Вони мають ряд переваг в порівнянні зі звичайними маршовими сходами.

  • не потребують багато простору, так як конструкція розміщується навколо підстави навісу
  • витрати на будівництво такої споруди будуть значно нижче, ніж на прямі сходи
  • гвинтові сходи дуже прості в створенні і є хорошим варіантом для підйому на верхні поверхи будинку або квартири.

Однак є й мінуси. Сильна крутизна гвинтових сходів і маленька ширина сходинок робить її об’єктом підвищеної травмованості. Така проблема просто вирішується за рахунок хороших поручнів і правильної ширини підступів.

Гвинтові сходи мають велику перевагу – компактність. Вихід на поверх можливий через майданчик квадратної або трикутної форми. Основними точками кріплення є підлога, де фіксується центральна стійка, міжповерхове перекриття і вихідна площадка. Гвинтові сходи можуть мати многокутну або круглу форму, коли розташовані біля стін. Кріплення сходинок здійснюється за допомогою пазів в стінах.

Матеріали.

  • Сходинки гвинтових сходів частіше робляться з твердих порід дерев, таких як дуб, бук, ясен. Можна застосовувати скло, камінь і інші матеріали.
  • Перила робляться з клеєної деревини, металу або їх поєднання.
  • Центральна опора може бути виготовлена ​​з асбоцементной труби або сталі, на яку кріпляться сходинки за допомогою зварювання або болтів.

Ширина середини проступу повинна бути не менше 20 см, так як основна лінія руху буде проходити в цій точці. Довжина проступу при нечастому використанні сходів може бути 60см при загальному діаметрі в 140см. Якщо ж гвинтові сходи будуть використовуватися часто і будуть основним елементом підйому, то довжина сходинок повинна бути не менше 80 см при діаметрі конструкції не менше 2 метрів.

В якості головної стійки або опори слід використовувати товсту металеву трубу (50мм або більше в діаметрі). Розташовуватися вона повинна в точці, яка витримає великі навантаження і строго вертикально.

Гвинтові сходи на другий поверх будинку досить часто знаходять своє застосування там, де немає місця для звичайних прямих конструкцій. Гвинтові сходи допомагають заощадити площу приміщення. Вони можуть розташовуватися не тільки біля стіни, але і посередині кімнати.

Фахівці радять купувати готові модульні конструкції. Вони універсальні і підійдуть до абсолютно будь-якого інтер’єру, повністю готові до монтажу. Кручені сходи можна купити різного виду і конструкції. Безліч компаній з радістю пропонують різноманітні види гвинтових сходів на будь-який смак. Якщо ж наявні моделі не сподобаються, то завжди можна прийти зі своїми кресленнями і фахівці допоможуть створити саме ту конструкцію, яка ідеально впишеться в конкретний будинок.

При проектуванні і монтажі гвинтових сходів не варто забувати про те, що вони створюються для безпеки пересування. Дотримуючись нескладних рекомендацій можна домогтися дуже пристойної конструкції.