Сходи на косоурах

Сходи на косоурах це один із найпоширеніших видів сходів. Косоур – це несуча частина каркаса сходів, до якої кріпляться сходинки. Він обов’язково знаходиться під сходами. Якщо ж несучий каркас до сходів кріпиться збоку це сходи на тятиві.

фото косоура сходів
фото тятиви сходів

Класичні сходи являють собою сходи на двох косоурах. Якщо потрібно зробити конструкцію легше, і залишити вільний простір під сходами то два косоури зводять в центр, і вони зливаються в один центральний, утворюючи сходи на одному косоурі. Іноді, дуже рідко складні забіжні сходові конструкції кріпляться на трьох і більше косоурах.

фото сходів на металевих косоурах
фото сходів на металевих косоурах з дерев'яними сходинками

Замовити розрахунок вартості сходів:

    Сходові косоури виготовляються з металу або дерева. Перевага використання дерева – це тільки ціна. Хоча вартість металевих косоурів вище незначно. Плюси використання металу такі:

    • більш жорстка конструкція;
    • пожежна безпека – металевий каркас не горить;
    • менше ймовірність скрипу після декількох років експлуатації і при його виникненні є можливість усунути.

    Сходи на дерев’яних косоурах

    Косоури для сходів зроблені з масиву дерева твердих порід. Вони мають товщину 40 – 80 мм. і форму у вигляді полотна пилки. Вони можуть бути розташовані як з країв сходинки, так і зміщені в центр. В крайньому центральному положенні це дерев’яні сходи на одному косоурі.

    фотографія сходів на дерев'яних косоурах
    фотографія сходів на дерев'яних косоурах з білими подступенками

    Сходи на металевих косоурах

    Металевий косоур під сходи виготовляється з профільної труби, рідше це може бути швелер або двутавр. Для повноцінних двокосоурних сходів на другий поверх з висотою стелі близько 3м. використовується профільна труба розміром 100х50 і товщиною стінки 3 мм. Для маленьких сходів допускається використовувати трубу менше – 80х40 або 60х40.

    За формою це можуть бути зигзагоподібні косоури, ще їх називають ламані, вони складаються з вертикальних і горизонтальних частин труби, обрізаної під кутом 45 і зварені разом. Другий варіант – це пряма ділянка труби з ковзанами для кріплення сходинок. Різниця між ними тільки в зовнішньому вигляді, а за технічними характеристиками ці варіанти ідентичні.

    фотографія сходів на металевих косоурах
    фотографія сходів на двох металевих косоурах в білому кольорі

    Сталеві косоури сходів можна залишити видимими або обшити деревом. Після обшивки деревом косоурні сходи візуально виглядають як дерев’яні, але несучу функцію виконує металевий каркас. Зазвичай каркас обшивається масивом дерева, але набагато більш тонким ніж дерев’яний косоур. Обшити сходи можна і іншими матеріалами. Наприклад, гіпсокартоном або магнезитової плитою, щоб потім пофарбувати. Також можна використовувати МДФ або ДСП, які можна купити з такою ж текстурою як меблі в кімнаті. На фото видно косоур до обшивки.

    фотографія косоура сходів без обшивки
    фото сходів на косоурах без обшивки

    Другий варіант – це відкритий з видимими металевими косоурами. В цьому випадку потрібно особливу увагу приділити якості зачистки і шпаклівки зварних швів і фарбування. Ми фарбуємо залізні косоури сходів виключно полімерною фарбою в камері при температурі 200-300 градусів. Це може бути як однотонний колір по RAL, так і складні складові кольору фарбування.

    фотографія сходів на відкритих металевих косоурах
    фотографія відкритих сходових косоурів

    Забіжні сходи на косоурах

    Металева труба менше, ніж масив дерева і за допомогою зварювання її можна з’єднати в будь-якому місці і під будь-яким кутом, на відміну від масиву. Цей факт дає перевагу металевим косоурам при проектуванні сходів з поворотними сходинками. Не важливо це двомаршеві г-подібні подібні сходи або з поворотом на 180 градусів, але якщо вони з дерев’яною площадкою, то вибір матеріалу косоуру рівнозначний, якщо ж плануються забіжні сходинки, то при кріпленні сходинок до косоурів набагато більше варіантів реалізації.

    фотографія сходів з поворотними ступенями
    фотографія сходів з поворотними ступенями на косоурах

    Замовити сходи на двох косоурах в Києві і області можна в компанії Градіус. На замір до вас виїжджає досвідчений конструктор. Він вам запропонує варіант розрахунку сходів або кілька варіантів креслень приблизно в такому вигляді:

    креслення сходів на косоурах
    3д креслення сходів на косоурах в будинку

    Далі при підписанні договору ви отримаєте 3D зображення. Таким чином ви будете розуміти, як будуть виглядати готові сходи на косоурах після монтажу. Залишиться тільки вибрати матеріал сходинок і колір тонування. Якщо є така необхідність ми робимо вифарбовування по дереву або металу, щоб можна було побачити, як ці матеріали будуть виглядати в інтер’єрі.

    Замовити безкоштовний розрахунок сходів: